• Vai tavi dati ir drošībā?

  • Zini savas tiesības!

  • Jūties droši!

  • 1
  • 2
  • 3

"BALTI DŪMI" PERSONAS DATU AIZSARDZĪBAI

Jau pierasts, ka Vatikāns, paziņojot par jaunā pāvesta ievēlēšanu, to dara ar baltu dūmu palīdzību, savukārt, ja rezultāts ir negatīvs, tad pasaule tiek apziņota ar melniem dūmiem.

17.12.2015. gandrīz ir beidzies četru gadu ilgais gaidīšanas periods, kas sākās 2012. gada janvārī, kad Eiropas Komisija nāca klajā ar iniciatīvu reorganizēt esošo personas datu aizsardzības regulējumu. Tās mērķis ir mazināt ģeogrāfisko robežu radīto birokrātiju un vienlaicīgi, cenšoties paaugstināt personas datu aizsardzības līmeni indivīdam, radīt priekšnoteikumus tam, lai indivīds, neskatoties uz tehnoloģiju attīstību, varētu kontrolēt – kas, kapēc, kādu mērķu vārdā apstrādā viņa personas datus, pat tad, ja datu apstrādātājs neatrodas Eiropas Savienībā.

Lasīt tālāk...

Eiropas Komisija iepazīstina ar ES un ASV privātuma vairogu – transatlantisko datu plūsmu.

2016.gada 12.jūlijā Eiropas Komisija apstiprināja " Privātuma vairogu"  - līgumu starp ASV un ES, kas paredz kārtību kādā tiek pārsūtīti personas dati un to aizsardzības mehānismi.

Lasīt tālāk...
Datu aizsardzības regula- REALITĀTE!

Eiropas Parlaments ceturtdien [14.04.2016.] atbalstīja jaunos ES datu aizsardzības tiesību aktus, kas atgriež iedzīvotājiem kontroli pār viņu privātajiem datiem, radīs vienotus un digitālajam laikmetam pielāgotus noteikumus visā ES.

Lasīt tālāk...

ES neļaus ievākt informāciju par datoru lietotāju paradumiem.

Jauni Eiropas savienības noteikumi ierobežos tā saukto sīkdatņu, jeb cookies iespējas vākt informāciju par datoru lietotāju paradumiem, vēsta BBC.
Direktīva pieprasa, lai lietotāji tiktu informēti par to, kāda tieši informācija tiek saglabāta sīkdatnēs. Šī direktīva visvairāk ietekmēs tieši to sīkdatņu lietošanu, kas atceras lietotāju paroles un pieejas informācijas noteiktai vietnei. Pēc 25. maija vairāk cilvēku var saskarties ar lielāku daudzumu uznirstošu logu, kas tiem lūgs apstiprināt sīkdatņu lietošanu, norāda BBC. Sīkdatne ir servera nosūtīta neliela teksta virkne tīmekļa pārlūkprogrammai, kura tiek saglabāta lietotāja datorā. Ar tās palīdzību serveris var identificēt lietotāju.

Jānis Rancāns, 2011. gada 8. marts 14:17 pārpublicēts no http://www.db.lv/pasaule/es-nelaus-ievakt-informaciju-par-datoru-lietotaju-paradumiem-236294 [08.03.2011.]

Video pamācība

Informācijas drošība

Informācijas drošība ir saistīta ar datoru drošību. Pasargāt informāciju var, realizējot aizsardzību pret datorvīrusiem un urķiem (hakeriem), datora bojājumiem, piešķirot paroles un ierobežojot piekļūšanas tiesības, kā arī regulāri dublējot svarīgus datus.

Datu aizsardzība ir pasākumi, ko, izmantojot aparatūru un programmatūru, veic, lai izsargātos no datu zaudēšanas, bojāšanas vai nesankcionētas piekļuves.

Tiesības tikt aizmirstam

No kredītkaršu numuriem līdz brīvdienās uzņemtiem fotoattēliem, 75% cilvēku uzskata, ka viņiem būtu jāvar izdzēst tiešsaistē ievietotos materiālus. ES cīnās par pilsoņu tiesībām tikt aizmirstiem.

EK aicinājums - Kontrolējiet savus datus!

divi no trim eiropiešiem ir norūpējušies par to, vai uzņēmumi viņu personas datus bez atļaujas nenodod tālāk; deviņi no desmit iedzīvotājiem vēlas, lai visā Eiropā būtu vienādi personas datu aizsardzības noteikumi


Anti - pirātisms pret privāto dzīvi

Eiropas paralmenta televīzijas sagatavotā īsflma par atni- pirātisma jautājumiem pretstatā privātuma aizsardzībai, jeb indivīda tiesībām uz privātās dzīves neaizskaramību.

Vai tiešām lietas internetā ir par brīvu?

Nereti internetā piedāvā reģistrēties, aizpildīt veidlapu, anketu, piedalīties bez maksas loterijā, akcijā. Vai tas tiešām ir "bez makas"? Eiropas patērētāju aizsrdzības organizācijas sagatavotais videomateriāls par to kā "darbojas" internets un kādas ir tās prasības, lai internets darbotos korekti pret patērētāju.

informācijas
drošība

informācijas sistēmas aizsargātība pret neatļautu piekļuvi informācijai un tās maiņu glabāšanas, apstrādes vai pārraides procesā;

datu
drošība

datu aizsargātība pret tīšu vai netīšu nesankcionētu rīcību, kas var radīt to modificēšanu, atklāšanu vai bojāšanu;

fiziskā
drošība

pasākumu kopums, ko izmanto, lai nodrošinātu datoru tīkla resursu aizsardzību pret iepriekš plānotiem vai gadījuma rakstura draudiem;

pakalpojuma
drošība

aizsardzība, kas paredzēta, lai izsargātos no neautorizētas pārraudzības, krāpnieciskas vai nepareizas izmantošanas, ļaundabīgiem bojājumiem, cilvēciskām kļūdām un dabas katastrofām.