• Viss par datu aizsardzību un to drošību

  • Datu aizsardzības ĀBECE

  • E-apmācības datu aizsardzībā

  • 1
  • 2
  • 3

"BALTI DŪMI" PERSONAS DATU AIZSARDZĪBAI

Jau pierasts, ka Vatikāns, paziņojot par jaunā pāvesta ievēlēšanu, to dara ar baltu dūmu palīdzību, savukārt, ja rezultāts ir negatīvs, tad pasaule tiek apziņota ar melniem dūmiem.

17.12.2015. gandrīz ir beidzies četru gadu ilgais gaidīšanas periods, kas sākās 2012. gada janvārī, kad Eiropas Komisija nāca klajā ar iniciatīvu reorganizēt esošo personas datu aizsardzības regulējumu. Tās mērķis ir mazināt ģeogrāfisko robežu radīto birokrātiju un vienlaicīgi, cenšoties paaugstināt personas datu aizsardzības līmeni indivīdam, radīt priekšnoteikumus tam, lai indivīds, neskatoties uz tehnoloģiju attīstību, varētu kontrolēt – kas, kapēc, kādu mērķu vārdā apstrādā viņa personas datus, pat tad, ja datu apstrādātājs neatrodas Eiropas Savienībā.

Lasīt tālāk...

Jauns Personas datu apstrādes likums

2017.gada 12. oktobrī, Valsts sekretāru sanāksmē tika atbalstīts Tieslietu ministrijas izstrādātais likumprojekts – “Personas datu apstrādes likums”, kas nosaka Vispārīgās datu aizsardzības regulas (turpmāk – Regulas) piemērošanu Latvijā. Regulas piemērošana tiks uzsākta 2018. gada 25. maijā, nosakot vienādus noteikumus personas datu aizsardzībai visā Eiropas Savienībā (ES).

Lasīt tālāk...
Datu aizsardzības speciālists
Kas Pārzinim jāņem vērā pirms iecelt Personas datu aizsardzības speciālistu?
Saskaņā ar spēkā esošo regulējumu par Personas datu aizsardzības speciālistu var norīkot fizisko personu:

ES neļaus ievākt informāciju par datoru lietotāju paradumiem.

Jauni Eiropas savienības noteikumi ierobežos tā saukto sīkdatņu, jeb cookies iespējas vākt informāciju par datoru lietotāju paradumiem, vēsta BBC.
Direktīva pieprasa, lai lietotāji tiktu informēti par to, kāda tieši informācija tiek saglabāta sīkdatnēs. Šī direktīva visvairāk ietekmēs tieši to sīkdatņu lietošanu, kas atceras lietotāju paroles un pieejas informācijas noteiktai vietnei. Pēc 25. maija vairāk cilvēku var saskarties ar lielāku daudzumu uznirstošu logu, kas tiem lūgs apstiprināt sīkdatņu lietošanu, norāda BBC. Sīkdatne ir servera nosūtīta neliela teksta virkne tīmekļa pārlūkprogrammai, kura tiek saglabāta lietotāja datorā. Ar tās palīdzību serveris var identificēt lietotāju.

Jānis Rancāns, 2011. gada 8. marts 14:17 pārpublicēts no http://www.db.lv/pasaule/es-nelaus-ievakt-informaciju-par-datoru-lietotaju-paradumiem-236294 [08.03.2011.]

Video pamācība


 

 

Tiesības tikt aizmirstam

No kredītkaršu numuriem līdz brīvdienās uzņemtiem fotoattēliem, 75% cilvēku uzskata, ka viņiem būtu jāvar izdzēst tiešsaistē ievietotos materiālus. ES cīnās par pilsoņu tiesībām tikt aizmirstiem.

EK aicinājums - Kontrolējiet savus datus!

divi no trim eiropiešiem ir norūpējušies par to, vai uzņēmumi viņu personas datus bez atļaujas nenodod tālāk; deviņi no desmit iedzīvotājiem vēlas, lai visā Eiropā būtu vienādi personas datu aizsardzības noteikumi


Digitālās ēra 2016

Semināra DIGITĀLĀ ĒRA 2016 ietvaros piedāvājam noskatīties Fizisko personu datu aizsardzības speciālistes, CIPP/E, LSPDASA valdes līdzpriekšsēdētājas Agneses Bobovičas prezentāciju "Privātās dzīves aizsardzības aspekti žurnālistikā". Seminārā tika aplūkotas visjaunākās tirgus tendences un regulatīvās normas.

Digitālās ēra 2017

Ieskats konferencē Digitālā ēra 2017


informācijas
drošība

informācijas sistēmas aizsargātība pret neatļautu piekļuvi informācijai un tās maiņu glabāšanas, apstrādes vai pārraides procesā;

datu
drošība

datu aizsargātība pret tīšu vai netīšu nesankcionētu rīcību, kas var radīt to modificēšanu, atklāšanu vai bojāšanu;

fiziskā
drošība

pasākumu kopums, ko izmanto, lai nodrošinātu datoru tīkla resursu aizsardzību pret iepriekš plānotiem vai gadījuma rakstura draudiem;

pakalpojuma
drošība

aizsardzība, kas paredzēta, lai izsargātos no neautorizētas pārraudzības, krāpnieciskas vai nepareizas izmantošanas, ļaundabīgiem bojājumiem, cilvēciskām kļūdām un dabas katastrofām.